Розкрадачі гробниць призвели археологів до нового відкриття

448

Арешт двох розкрадачів гробниць дозволив археологам зробити нове відкриття в районі єгипетських пірамід.
Грабіжники почали свої розкопки близько двох місяців тому, однак були схоплені поліцією. В ході дослідження розкопаного ними місця були виявлені три могили давніх дантистів, які лікували фараонів.

Одна з гробниць була захищена прокляттям, які попереджали, що той, хто посміє осквернити її, буде з’їдений крокодилом і змією.

Знайдені могили датуються віком 4 тис. років і відносяться до 5-ї Династії.
Їх розташування поблизу піраміди Джосера, яка вважається найдавнішою в Єгипті, говорить про повагу до них з боку фараонів.

Гробниці, у яких не було мумій, побудовані з суміші мулу і вапняку. З чистого вапняку зводили поховання тільки для вищих верств.
У ході дослідження місця, археологи натрапили на два ієрогліфа – очей і ікло, розташований під ним. Саме це і дозволило зробити висновок, що гробниці призначалися для дантистів. Крім того, вчені прочитали імена стародавніх лікарів. Головний дантист називався як Йі Мрі, два інших мали імена Ким Мсв і Секхем Ка.

Фігурки, що покривають колони, змогли розповісти про життя і звички господарів.
Так єгиптяни грали в ігри і приносили дари мертвим, зазвичай тисячу булок і тисячу судин пива. Вони вважали, що це забезпечить їжею померлої людини.

В кутку отвору була розташована помилкова двері. На ній були намальовані мініатюрні ієрогліфи, а внизу знаходилась неглибока чаша.
На думку археологів, ця двері служить для зв’язку покійного з живими.