Роботи завойовують космос

989

Де може знадобитися робот з однією ногою? Виявляється, в космосі. Космічне агентство NASA веде розробки нової серії роботизованих пристроїв, які повинні допомогти космонавтам.
Robonaut – один з таких роботів. У NASA сподіваються, що ця розробка покаже себе в ділі вже протягом найближчих півтора року.


Роботи завойовують космос

Апарат на рідкість виявився досить багатогранною «особистістю», він з успіхом може виконувати головні функції «космічного підсобного робітника»: відкривати двері, підійматися по сходах, використовувати дриль. На голові у Robonaut розташовані стереоскопічні камери і світлодіоди для підсвічування.

Іншого представника цього сімейства позаздрять навіть персонажі з фантастичних фільмів жахів. Ця модель під назвою Tendril являє собою робота-змію діаметром 1 див. Він здатний залазити в самі затишні куточки, недоступні людині, і фотографувати.

Scout – чотириколісний робот-ровер, розміром з автомобілем для гольфу. Він буде функціонувати в ролі своєрідного таксі, перевозячи космонавтів, кисень і різного роду вантажі на далекі дистанції.

Ще один робот Spidernaut, як випливає з назви, виглядає як павукоподібну комаха, однак при цьому досить великих розмірів. Його вага становить трохи не мало близько 272 кг. Цей робот-монстр здатний забиратися з космічного корабля у пошуках несправностей. Хоча його маса велика в порівнянні з людиною, вісім ніг мінімізують тиск, зберігаючи обшивку корабля при пересуванні.