Роботи-сфери будуть досліджувати астероїди

444

Невеликі роботи розміром з баскетбольний м’яч зможуть виявитися корисними для дослідження внутрішньої структури небезпечних для Землі астероїдів.
Фахівці NASA працюють над проектом, в рамках якого передбачається висадка кількох таких пристроїв на космічні об’єкти. Деякі з моделей будуть безпосередньо вивчати поверхню астероїдів, в той час як інші будуть спостерігати за вібрацією для дослідження внутрішньої структури.

Згідно з підрахунками NASA, в космосі існує понад 800 потенційно небезпечних для нашої планети об’єктів, які можуть зіткнутися із Землею. Якщо знати їх фізичний склад, можна запобігти зіткненню.

У разі якщо астероїд являє собою монолітний камінь, можна буде скористатися двигуном для відхилення його від курсу. Однак ця схема не діє, якщо об’єкт складається з безлічі дрібних каменів, скріплених гравітацією. Таким астероїдом був Itokawa, досліджений японським апаратом Hayabusa. У цьому випадку фахівці NASA мають намір використовувати так звані гравітаційні тягачі – 200 метрові 20-тонні апарати, які за рахунок сили тяжіння здатні “відсунути” астероїди.

Дослідити структуру астероїдів будуть невеликі роботи, достатньо дешеві у виробництві. В один апарат, який після висадки буде спостерігати за ними з дистанції кілька кілометрів, можна помістити до шести 12-кілограмових моделей.

Для зниження витрат роботів не планують оснащувати сонячними батареями. Вони будуть працювати від звичайної батареї, в зв’язку з чим термін їх служби обмежений кількома днями, повідомляє New Scientist. Моделі можуть вибухати один за іншим, що допоможе дослідити сейсмічні хвилі після вибуху залишилися роботами.

При постійному фінансуванні проекту подібні апарати можуть з’явитися вже в найближчі 2-3 роки.