Роботи навчилися нападати зграями

589

Більшість створених роботів працюють поодинці. Однак фахівці з університету Пенсільванії вирішили піти іншим шляхом. Вони розробили систему, в якій беруть участь відразу кілька роботів різного виду. Її планується застосовувати в міських умовах для військових і рятувальних операцій.

Розробникам вдалося об’єднати автономний літак з розмаху крила 2,5 метра і 4 наземних пересувних апарату Clodbusters. У ході тестів роботизований спецназ успішно впорався з поставленим завданням, знищивши помаранчеві коробки між будівлями.

Всі боти були оснащені GPS-датчиками. Стеження за метою відбувалося з допомогою кольорової відеокамери. Зв’язок між роботами здійснювалася через радіосигнали або Wi-Fi.

Завдяки підтримці з повітря мета фіксувалася з точністю 6 метрів. Потім до роботи приступали наземні роботи, які використовують інформацію з літака.

Як кажуть творці, в процесі пошуку мети жодної участі з боку людини не потрібно. У роботів є карта, яку вони можуть уточнювати при пересуванні на місцевості, повідомляє New Scientist.