Роботи-хірурги оперують на полі бою

344

Незабаром на озброєння американської армії можуть надійти мобільні роботи-хірурги, які будуть оперувати поранених солдатів прямо на полі бою. Таким чином, лікарі зможуть дистанційно проводити операції, не піддаючи ризику своє життя.

Системи, що надають можливість дистанційної хірургії, вже перебувають у госпіталях, наприклад, апарат da Vinci або ZEUS, однак вони були досить громіздкі і використовувалися суто в операційних. Зараз фахівці з Університету Вашингтон, Сіетл, спорудили більш компактний варіант, який можна перевозити разом з військами і випускати на поле бою під прикриттям важкої техніки.

Модель була створена за підтримки військового відомства DARPA. Робот складається з двох рук, які здатні дотягуватися до пацієнта з будь-якого боку. Крім того, у пристрої передбачено полозки, що забезпечують його пересування взад і вперед уздовж столу.

Між тим, деякі фахівці кажуть, що оперування на полі бою за допомогою робота досить ризикований захід. Справа в тому, що при бойових діях можуть виникнути перешкоди у передачі інформації. До того ж велику небезпеку в цьому випадку представляють бруд і пил, здатні занести інфекцію, повідомляє New Scientist.