Робота з зроблять гусеницю

322

Фахівці університету Тафс виступили з ініціативою розробки роботів з гнучкими кінцівками. Згідно з проектом, в нових моделях пластичним буде все, починаючи від оболонки і закінчуючи електронними компонентами та проводами.


Робота з зроблять гусеницю

М’які роботи, схожі на гусінь, можуть виявитися корисними як в медичних цілях для обстеження, наприклад, тіла, так і в промисловості для перевірки труб.

Крім того, їх можна застосовувати в небезпечних зонах, допустимо, усередині ядерного реактора або на мінному полі, а також для ремонту сонячних панелей на космічних апаратах.

“У наступному році ми побудуємо пристрої, які будуть м’якими і зможуть повзати”, – говорить Баррі Тример (Barry Trimmer), який разом з Давидом Каплан (David Kaplan) є содиректорами Biomimetic Technologies.

Баррі Тример витратив кілька років на вивчення нервової системи гусениць і тутового шовкопряда для того, щоб зрозуміти, яким чином істоти контролюють свої хвилеподібні рухи з допомогою примітивного мозку.

Йому вдалося виділити клітини в їх мозку, відповідальні за певні рухи. Оскільки ці істоти гнучкі і позбавлені скелета, їх пересування менш обмежені, ніж пересування хребетних тварин. Наприклад, людський лікоть може згинатися тільки у двох напрямках. Безліч твердотільних роботів мають схожі суглоби.

Однак гусениці можуть рухатися в багатьох напрямках, і їм не потрібно багато нейронів. Їх м’язи реагують на прості сигнали мозку.

Фахівці мають намір сконструювати робот, який міг би керуватися системою, подібною з нервовою системою і м’язовою тканиною гусениці, повідомляє Discovery.

Зрештою, вчені планують створити робота, якого ви могли б взяти в руки, згорнути його в кульку в своїй руці і дивитися, як той відповзає”.