Робот з гнучким хоботом замінить слонів

557

Робот з гнучкою хоботоподобной рукою одного разу зможе замінити собою слона. Він буде здатний переносити вантажі, визначати місцеположення як змія в завалених камінням місцях лих.

На відміну від традиційних роботів з жорсткими руками ця модель OctArm дозволяє кінцівки пристосовуватися під різні види поверхні.

“Такі роботи є мягкотелыми, вони гарні для використання в обмежених умовах космосу і звивистих просторах”, – говорить професор Іан Уолкер, команда якого з Clemson університету в Південній Каліфорнії працює над проектом вже 10 років.

Для створення такої моделі винахідникам довелося вмонтувати в руку робота трубки, в які міг би подаватися стиснене повітря. Для контролювання хобота використовується спеціальний джойстик. Комп’ютер у відповідь на натискання змінює тиск в окремих трубках.

Зараз вчені б’ються над тим, щоб винахід міг здійснювати більш складні рухи, наприклад, охоплювати предмет і піднімати його.

У ході тестів OctArm успішно піднімав м’ячики і шматки дерева. Влітку Іан Уолкер і його команда планують поліпшити точність робота, вони мають намір обладнати пристрій сенсорами і камерою, повідомляє Discovery.