Робот пропливе від Гренландії до Іспанії

340

У цьому місяці вчені мають намір запустити в плавання робота, який повинен буде встановити новий рекорд по самостійному пересуванню автоматичного кошти під водою.

Апарат під назвою Spray зробить спробу пропливти 2484 морських миль через Атлантику від південного краю Гренландії до узбережжя Іспанії.

Роботизоване судно є спільним проектом океанографічного інституту Woods Hole та інституту океанографії Scripps в Каліфорнії.

Він буде працювати над збором даних про океані, вимірювати температуру, напрямок підводних течій, солоність. Це допоможе фахівцям глибше вивчити особливості глобальної зміни клімату.

Якщо все пройде успішно, робот поб’є попередній рекорд по дальності плавання роботизованих підводних апаратів, який склав 1864 морських милі.

До 2011 року вчені сподіваються випустити в океан сотні подібних пристроїв.
Довжина робота складає 2 метри. Кут пірнання в ньому контролюється за допомогою зміщення однієї з трьох батарей. Наприклад, для різкого занурення, батарея зміщується до носа.

Максимальна глибина занурення апарату становить 1 км. У робота є GPS-антена, яка дозволяє фахівцям управляти пристроєм. Під час спливання вони ставлять йому нові завдання, повідомляє CNN.