Робот-літак здатний стартувати з-під води

504

Новий винахід від компанії Lockheed martin’s Skunk Works, відомої завдяки створенню знаменитих літаків U-2 і Blackbird, складно назвати навіть амфібією. Ця модель здатна стартувати з шахти підводного човна, а потім злетіти і здійснювати маневри як звичайний літальний апарат. Після виконання всіх завдань літак здатний повернутися назад у воду, де його повинен буде підібрати робот для доставки в підводний човен.


Робот-літак здатний стартувати з-під води

Конструкція моделі під назвою Cormorant (Баклан) дозволяє йому без проблем стартувати з глибини 150 метрів. Реактивний літак є безпілотним. Вага такого судна складає 4 тонни. При цьому його корпус зроблений з титанового сплаву для запобігання корозії.

Нутрощі апарату заповнені пластикової піною. В решті частини закачано стислий інертний газ. Треба сказати, що Cormorant не виводиться з підводного човна як торпеда. Його двигуни включаються, коли він досягне поверхні води.

В даний час DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) проводить випробування літака, вони повинні завершитися у вересні.