Робот, бігає по воді

462

Професор Метін Сіті (Metin Sitti) з університету Карнегі Меллон у Пітсбурзі розробив робота, який може бігати по воді. Його модель під назвою Water Runner обладнана різними сенсорами для вимірювання якості води, а також невеликими камерами, завдяки чому цей винахід можна використовувати для патрулювання охоронюваних зон і портів.


Робот Water Runner

Для створення свого творіння вчений довго вивчав особливості пересування жуків і бактерій. У майбутньому він планує провести на світло робота, який міг би ходити по землі, по воді, літати і навіть забиратися по похилих поверхнях.

Відомо, що ящірки здатні досить успішно пересуватися по водній поверхні, при чому досить швидко – зі швидкістю більше 1,5 метрів в секунду. У цьому їм допомагає спеціальна конструкція подушечок, під якими утворюється порожнина з повітрям.

Новий робот побудований за таким же принципом. В лабораторних умовах двулапая і чотирилапа моделі змогли розвинути швидкість по воді 8 метрів в секунду. Довжина самого маленького робота склала 6 см, вага – 24 грами. Завдяки мініатюрному чіпу можна контролювати напрямок руху моделі, повідомляє Discovery.