Робот-автомобіль виграв $2 млн.

343

Щасливим володарем призу в 2 млн. доларів став робот-автомобіль Stanley Volkswagen Touareg, виготовлений фахівцями з Стенфордського університету. У ході гонки йому вдалося обігнати своїх не менш грізних конкурентів і пройти всю трасу довжиною 212,4 км за 6 годин 53 хвилини. Шлях пролягав по пустелі Моджаве, яка знаходиться в штаті Невада, США.


Робот-автомобіль виграв $2 млн.

У минулому році змагання переможців не виявило, оскільки жодна з автоматизованих машин так і не дісталася до обумовленого місця. Цього разу ситуація змінилася. Фінішну межу змогли перетнути відразу 5 авто з 25-ти що беруть участь у гонці.

Друге місце зайняв червоний Humvee, вироблений на світло співробітниками університета Карнегі Меллон. Прозваний як “Пісочна буря”, цей робот вважався одним з фаворитів чемпіонату, він зміг подолати нелегку трасу за 7 годин 4 хвилини.

Третім прийшов “Горець” (модернізований Hummer). Четвертим виявився Ford Escape Hybrid, названий “Kat-5”. Його створили студенти з міста Метейри (Matairie, La).

Останнього досягла фінішу “роботизованого бігуна” організаторам довелося чекати до неділі. 16-тонну вантажівку TerraMax не вклався в 10 годин, тому його зупинили, щоб він не застряг вночі.

Фахівці Стенфордського університету витратили на розробку переможця близько 500 тис. доларів. Як вони сподіваються Stanley займе своє місце не лише на автомобільному подіумі, але і в лавах збройних сил США. Справа в тому, що гроші на призовий фонд виділив Пентагон, який з допомогою даного змагання планує прискорити розвиток своєї програми по створенню роботизованих машин. Як очікують у військовому відомстві США, через 20 років подібні моделі будуть широко використовуватися в армії для ведення бойових дій. Зараз схожі роботи вже застосовуються в Іраку і Афганістані, однак вони поки ще не автономні і управляються оператором, який знаходиться неподалік. Новим роботам-автомобілям довелося використовувати для обчислення маршруту супутникову систему GPS і спеціальні сенсори і камери в тих місцях, де сигнали з супутника були недоступні, наприклад, у тунелях.