Пять зірок, можливо, мають планети з життям

265

Астроном з США припустив, що п’ять раніше відомих зірок, можливо, можуть мати поруч планети, схожі на Землю, на яких, швидше за все, міститься життя.


П’ять зірок, можливо, мають планети з життям

Результати свого дослідження Маргарет Тернбулл (Margaret Turnbull) представила на щорічних зборах американської асоціації розвитку науки в Сант-Луїзі.

Згідно з її розрахунками, ці зірки не такі великі і не дуже молоді, вони містять достатню кількість заліза та інших металів.
Першою у списку зірок, які, можливо, мають планети з розумною життям, стала Beta CVn, розташована на відстані 26 світлових років у сузір’ї Гончих псів і видима неозброєним оком.

Інша зірка – 51 Pegasus, що прославилася в 1995 році, коли вчені відкрили першу планету за межами сонячної системи, яка знаходиться на її орбіті, – Enditem.

Зараз робота в цій області ведеться у двох напрямках: в рамках SETI (search for extraterrestrial intelligence) з допомогою радіотелескопів і проекту NASA – Terrestrial Planet Finder.

Місія SETI підтримується некомерційним SETI-інститутом при з Allen Telescope Array – мережі 42 радиоресиверов, що перебувають на стадії зведення в Каліфорнії.

Проект Terrestrial Planet Finder буде запущений в 2015 році, повідомляє Xinhua.