Представлений ультракомпактний компютер від Microsoft

387

На що проходить виставці CeBIT в Ганновері компанія Microsoft вирішила здивувати гостей своїм новим компактним комп’ютером, розробка якого велася в рамках проекту Origami.


Представлений ультракомпактний комп’ютер від Microsoft

Модель являє собою мініатюрний пристрій, що працює на базі Windows XP. Це повнофункціональний ноутбук за винятком того, що в ньому немає звичної клавіатури. Замість цього в новинці є 7-дюймовий сенсорний екран, який чутливий до дотику стилуса або пальця.

Товщина моделі склала 2,5 см, а його вага – 1,1 кг, Крім Windows XP в комп’ютері є програма Windows Touch Pack, що забезпечує управління сенсорним екраном. Більш пізні версії будуть підтримувати Windows Vista. Новинка буде називатися Origami, як очікувалося. Комп’ютер фахівці називають як Ultra-mobile PC.

Модель працює на базі процесора Intel Celeron M. На таких же чіпах побудовані комп’ютери Samsung, Asus і китайської компанії Founder.
Аналог від Samsung і Asus, як очікується, з’явиться в квітні, а Founder – в червні.

За попередніми даними, вартість Ultra-mobile PC складе від 600 до 1 тис. доларів. Випущені моделі будуть підтримувати Bluetooth і Wi-Fi. Є слоти для карт SD і CompactFlash, а також виходи для підключення цифрових камер, навушників і динаміків.

Набір тексту здійснюється за допомогою спеціальної програми Dial Keys, що забезпечує виведення на екран двох частин віртуальної клавіатури у формі віяла в двох кутах дисплея. Однієї зарядки акумулятора моделі вистачає на 2,5 години роботи. Також передбачено 60-гігабайтний жорсткий диск.