Полюс Землі зміститься в Сибір

407

Магнітний полюс Землі поступово переміщається з Північної Америки в Сибір. У зв’язку год цим жителі Аляски у найближчі 50 років можуть втратити можливість спостерігати північне сяйво. У той же час північне сяйво з’явиться в деяких районах Сибіру і Європи, повідомляє USA Today.


Полюс Землі зміститься в Сибір

Магнітні полюси Землі – це частина магнітного поля Землі, яке створюється земним ядром, що складається з розплавленого заліза. Магнітні полюси відрізняються від географічних полюсів Землі – місць на поверхні Землі, де проходять уявної осі, навколо яких обертається наша планета. Вчені давно знають про те, що магнітні полюси переміщуються і, у рідкісних випадках, міняються місцями. Точні причини цього явища залишаються загадкою.

Раніше проведені дослідження показали, що за останні 150 років сила магнітного поля Землі зменшилася на 10%. За цей період північний магнітний полюс перемістився на 1100 км в Арктиці, показав новий аналіз, проведений Стонером.

В останнє сторіччя швидкість переміщення магнітних полюсів збільшилася порівняно з попередніми чотирма століттями, повідомляють вчені.

Якщо сьогоднішня швидкість і напрямок переміщення магнітних полюсів залишаться на колишньому рівні, то північний магнітний полюс переміститься з півночі Канади до Сибіру.