Під таємничим монолітом може ховатися гробниця ацтеків

424

Мексиканські археологи говорять про те, що під недавно виявленому монолітному каменем розташована могила ацтеків.
Нагадаємо, моноліт був знайдений на початку жовтня поблизу Мехіко, про що Zhelezyaka.com вже писала. На ньому був зображений грізний бог, що п’є кров.


Під таємничим монолітом може ховатися гробниця ацтеків

Це може бути першим відкриттям поховання голови ацтекської імперії (1427-1521), говорить археолог Едуардо Матос, який очолює розкопки руїн Templo Mayor.

“Ми вважаємо, що це може бути могильним каменем, що покриває місце, де знайшов спокій правитель ацтеків”, – говорить учений.

Камінь був розкопаний біля підніжжя західній частині Templo Mayor, головного місця для релігійних церемоній цієї цивілізації. Саме в таких місцях ацтеки прах ховали своїх вождів в похоронних судинах.
Дослідники майже місяць витратили на те, щоб очистити від бруду і каменів 4-метровий моноліт. Вони сподіваються найближчим часом дістати розламані плиту і приступити до вивчення неглибокої ями, яка знаходиться під нею.

Едуардо Матос вважає, що під каменем покояться останки імператора Ахуизотл (Ahuizotl) (1486-1502), батька Моцтезума (Moctezuma), правителя, що чинить опір іспанським завойовникам.

Зображення, висічене на камені, уособлює ацтекського бога землі Тлалцекухтли (Tlaltecuhtli), який описується як жінка з величезними кігтями, потік крові тече їй в рот, коли вона народжує, присівши навпочіпки.

Тлалцекухтли, на думку ацтеків, пожирала мертвих і потім давала їм нове життя. Цей бог був настільки грізний, що зазвичай ацтеки при похованні клали її зображення обличчям вниз. Однак нова знахідка є першою, де Тлалцекухтли розташована особою вгору. Тим не менш, плита була завалена камінням і замазана розчином.

В пазурах правої ноги бог тримає кролика і десять точок, що позначає дату “Десятий кролик”, або 1502 рік. Це рік смерті Ахуизотла.

Це місце, можливо, також стане ключем до розгадки таємниці, чому імператорські поховання у ацтеків більше не були знайдені. Судячи з усього, їх замостили ще за часів ацтеків.

Іспанці після побудували в цьому місці будинку, останній з них був пошкоджений в результаті землетрусу і був знесений в 1993 році.

В останні роки невеликі розкопки, що проводилися по краю цього місця, дозволили знайти перші сліди, що ведуть в піраміду Templo Mayor. Відкриття сталося випадково, коли прокладалася пішохідна доріжка.

Те що камінь був розколотий, пояснюється просто, тут були побудовані будівлі, які продавили її своєю вагою.