Паразитична рослина знаходить своїх жертв по запаху

513

Паразитична рослина повитиця знаходить своїх жертв по запаху. Фахівці з Державного університету Пенсільванії виявили, що цей бур’ян, що відноситься до вьюнковым, паразитує на таких рослинах, як томати, морква, часник, цитрусові, і на деяких інших культурах.

Вчених зацікавило то, яким чином повитиця знаходить свою жертву. Раніше існувала думка, що це паразитична рослина в своїх пошуках діє “навмання”, проте експерименти з томатами показали, що це не так.

Повитиця не має власної кореневої системи, у зв’язку з чим вона змушена використовувати “чужі” ресурси для харчування. На ранньому етапі розвитку повитиці існує за рахунок поживних речовин, що знаходяться в насінні. Протягом декількох днів вона виростає сантиметрів на десять. Потім їй необхідний зовнішній джерело.

Вчені помістили поблизу березки томат. Було встановлено, що майже у 80% випадків паразитична рослина безпомилково тягнулося до своєї жертви. Якщо ж біля березки розміщувалася пшениця і томат, то вона воліла саме томат, повідомляє USA Today.