Останки невідомої риби проллють світло на походження тварин

652

Виявлені останки невідомої науці риби дозволить більше дізнатися, яким чином еволюціонували тварини.
Вчені довгий час припускали, що від риб відбулися перші тварини, що мешкають на суші 365 млн. років тому. Це були перші істоти на землі з чотирма ногами та хребтом. Проте до цих пір у фахівців не було достатніх доказів цьому.

За словами палеонтологів, скелет знайдених риб непогано зберігся. Нові види були знайдені на Эллесмерском острові (Ellesmere Island), який розташовується на північ від Канади. Довжина риб сягала від 1 до 2,7 метрів.

Вчені припускають, що 375 млн. років тому жили в цей час істоти виглядали як щось середнє між рибою і крокодилом. Ті, хто харчувався м’ясом, мешкали, здебільшого, у воді. Передні плавники цих риб мали кістки, які з’єднувалися з плечовим суглобом, створюючи таким чином щось на зразок примітивної кінцівки. Цими лапами вони могли обертати. На суші істоти пересувалися як тюлені.

Риби, названі як Тиктахлик (Tiktaalik), також мали голову як у крокодила. Очі дивилися, скоріше вперед, ніж з боків. На відміну від риб вони могли рухати своєю шиєю точно так само, як це роблять тварини на суші.