Органи будуть друкувати на принтері

363

Виявляється, принтери можуть стати в нагоді не тільки для друку фотографій і документів, але і для отримання органів і тканин.
Вчені з університету Missouri і медичного університету Південної Каліфорнії розробили подібну систему, що використовує спеціальні «чорнило» з клітин.


Органи будуть друкувати на принтері
Органы будут печатать на принтерах
Органи будуть друкувати на принтері

На їхню думку, новий винахід має допомогти людям, страждаючим захворюванням печінки та нирок.
«Якщо у вас немає гарної биобумаги і биочернил, ви не зможете щось створити», – заявив Гленн Прествич (Glenn Prestwich), професор університету Юти, один з учасників проекту.

Ідея друку органів досить проста: клітини друкуються на тонких аркушах на биобумаге, які з’єднуються разом для утворення тривимірної форми.

Зараз вчені мають різними матеріалами, які можуть виступати в якості паперу. Це агароза, що виготовляється з морських водоростей, колаген, протеїн, знайдений в тілі людини.
Агароза є не найкращим матеріалом для паперу, оскільки не розкладається. Колаген схильний до розкладання, проте в нього теж є недолік – він має схильність до стиску і розширення.

Гленн Прествич створив новий вид биобумаги, яка не стискається. Вона зроблена шляхом з’єднання довгих молекул сахарози, в результаті чого получалася гідрогель.

Клітинки змішуються з гелем і вставляються в стандартний картдридж принтера. Пристрій потім розмазує їх на папері з осередками розміром близько микролитра.

Вчені вважають, що вже протягом трьох-п’яти років дана технологія буде допомагати хворим.
Discovery