Організми виживають у відкритому космосі

41

Сенсаційне відкриття зробили вчені з Іспанії. Вони з’ясували, що у відкритому космосі можуть вижити досить складні організми.
Дослідники взяли зразки лишайника і помістили його на російський апарат, який провів на орбіті два тижні.


Організми виживають у відкритому космосі

Організми вижили, незважаючи високий рівень ультрафіолету, вакуум та екстремально високі температури.

На думку представників Європейського космічного агентства, який керував проектом, даний експеримент довів можливість поширення життя між планетами.

Як каже Роза де ла Торе (Rosa de la Torre) з іспанського аерокосмічного центру в Мадриді, післяполітний аналіз показав, що лишайник не тільки вижив, але й зберіг здатність до фотосинтезу після повернення на Землю. Зображення, отримані за допомогою електронного мікроскопа, свідчили, що клітини не були пошкоджені.
У космос на ракеті “Союз” 31 травня були запущені два виду лишайника Rhizocarpon geographicum та Xanthoria elegans. Результати були оприлюднені тільки зараз.

Лишайник був поміщений в капсулу, яка була відкрита протягом двотижневого перебування на орбіті, потім її закрили при приземленні.
За словами Рене Демец (Rene Demets), який спостерігав за проектом ESA, ці організми мають мінеральне покриття, яке захищає їх від впливу ультрафіолету. На Землі вони розташовуються переважно на скелях. Раніше дослідження також показало, що менш складні організми, такі як бактерії, також можуть виживати в космосі, і можливо, навіть на поверхні Марса.

У вересні 2007 року дослідження будуть продовжені. Вчені хочуть з’ясувати, як довго може протриматися лишайник в космосі і здатний він переміщатися на метеоритах.