New Horizons піднявся в небо

681

Космічний апарат New Horizons (Нові горизонти) все-таки піднявся в небо після двох днів затримки, пов’язаної з сильними вітрами. New Horizons був запущений ракетою Atlas-5 (Атлас-5) з космодрому Канаверал, штат Флорида.


New Horizons піднявся в небо

Апарат повинен буде досягти Плутона, найбільш віддаленої планети в Сонячній системі. Відстань до нього становить 4,8 млрд. км. Як очікується, New Horizons досягне планети в липні 2015 року. До Юпітера він повинен дійти за 13 місяців.

Примітний той факт, що на ракету Атлас-V встановлено російський двигун РД-180.

Запуск космічного корабля до Плутона дозволить New Horizons пролетіти повз Юпітера на початку 2007 року і використовувати гравітаційне поле планети для отримання додаткового прискорення для подорожі до Плутона, що скоротить подорож на п’ять років.

До цього моменту Плутон залишався однією з найзагадковіших планет Сонячної системи в силу своєї віддаленості. Навіть телескопу Hubble не вдавалося в деталях запам’ятати його поверхню. Крім самої планети апарат буде вивчати і її супутники.

Космічний корабель вагою 450 кг з сімома приладами для наукових спостережень досягне Плутона влітку 2015 року. Він обладнаний інфрачервоними і ультрафіолетовими спектрометрами, кольоровий відеокамерою, телескопічною камерою для зйомки віддалених об’єктів, а також детектором космічного пилу і іншими пристроями.