Неандертальці загинули від холоду

425

Питання про те, чому неандертальці вимерли, продовжує розбурхувати уми вчених. Так, наприклад, фахівці з Гібралтарського Музею вважають, що наших давніх родичів знищив холод.
У той час як більшість груп неандертальців зникло з континенту 35 тис. років тому, деякі їх представники перекочували на південь, де температура все ще була досить сприятливою, проте і там вони незабаром вимерли 24 тис. років тому, як показують нещодавно знайдені знахідки.


Неандертальці загинули від холоду

На думку вчених, похолодання створила такі умови проживання, при яких виник дефіцит ресурсів. Наприклад, могла виникнути посуха, яка стала причиною нестачі води і зникнення тут великих тварин, що вживалися неандертальцями в їжу.

Аналіз відкладень, взятих з Балеарських островів, говорить про те, що середня температура поверхні води в той час впала до 8 градусів Цельсія, у той час як зараз у цьому регіоні вона становить від 14 до 20 градусів Цельсія.

Дослідження також показало зменшення кількості води, що потрапляє з річок у море, і збільшення піску, повідомляє Discovery Channel.
Найперші свідчення існування неандертальців датуються 350 тис. років. Сучасна людина прийшла в Європу близько 40 тис. років тому.