Найдавніший примат

480

Вчені встановили, що перші примати з’явилися на 10 млн. років раніше, ніж вважалося. Фахівцями з Єльського університету, університету Уиннипег, університету Стоні Брук і Флоридського університету було проведено дослідження, яке реконструювало дерево еволюції приматів шляхом зіставлення скелетів і останків понад 85 існуючих і вимерлих видів. Команда також виявила два скелета віком 56 млн. років, включаючи найбільш примітивного примата.


Найдавніший примат

Дослідники прийшли до висновку, що plesiadapiform, група архаїчних ссавців, в свій час вважалися близькими родичами літаючих лемурів, є самими примітивними приматами.
Команда вивчала 173 характеристики сучасних приматів, деревної землерийки, літаючих лемурів і порівнювала їх з характеристиками скелетів plesiadapiform для визначення їх родинного зв’язку.

Вчені виділяють, принаймні, п’ять основних рис сучасних приматів: відносно великий мозок, очі, що дивляться вперед, здатність стрибати, наявність нігтів замість кігтів, особлива будова кінцівок. Plesiadapiform мали деякі з цих особливостей, але не всі з них.

Вчені в ході вивчення виявили нові види plesiadapiform: Ignacius clarkforkensis і Dryomomys szalayi. Більш ретельний аналіз збережених останків дозволив говорити про те, що ці тварини були найдавнішими відомими приматами.