На затонулому кораблі знайшли делікатеси для римського імператора

240

Вчені виявили судно, що відноситься до I століття, в якому перевозилися делікатеси для вищого стану Римської Імперії. Всередині сотень глиняних глечиків все ще знаходилися останки риб віком близько 2 тис. років.


На затонулому кораблі знайшли делікатеси для римського імператора

Про місцезнаходження корабля вдалося дізнатися, коли рибалки випадково підняли якір з одним дворучним глечиком.

Через роки підготовки у липні почалася експедиція до цього місця, розташованого на відстані близько 1,6 км до узбережжя Аліканте на південному сході Іспанії.

Згідно з попередніми підрахунками, довжина судна сягає близько 30 метрів. На його борт можна було підняти до 400 тонн вантажу. Це в 2 рази більше, ніж могли взяти більшість кораблів в Римській Імперії, знайдених в Середземномор’ї.

На судні знаходиться близько 1,5 тис. збережених амфор, які містили рибний соус, призначений для багатих римлян.

Протягом 2 тис. років метрові судини залишалися недоторканими. Лише один з них був пошкоджений восьминогом, які намагалися його відкрити.

Судно залягло на невеликій глибині – всього 24 метри, що полегшить його дослідження. Більшість інших подібних кораблів затонуло на великій глибині, у зв’язку з чим їх неможливо досліджувати з допомогою аквалангістів.

Імовірно, це судно згубив шторм, коли воно пливло в Рим з іспанського Кадіса. Вітер повинен був бути дуже сильним, оскільки такі кораблі зазвичай не плавали так близько до берега. Команду не хвилювало вантаж, і вона врятувалася, висадившись на землю.

Коли в 2000 році з’явилася перша інформація про затонулому судні, “чорні аквалангісти знайшли це місце і викрали кілька амфор. Це підштовхнуло уряд Валенсії спорудити металеву сітку для огорожі від посягань.

Судно, ймовірно, також перевозило свинець, який римляни використовували для карбування, і мідь, яку змішували для одержання бронзи.

Рибний соус не зберігся, оскільки амфори були не досить герметичні і не могли протистояти перебування під водою протягом 20 століть, повідомляє AP. Нагадаємо, раніше Zhelezyaka.com писала про виявлення стародавнього грецького корабля, що перевозив оливкова олія та вино.