На Титані коїться щось неймовірне

314

Супутник Сатурна Титан відрізняється дуже дивним кліматом, з’ясували вчені. На ньому вирують високі турбулентні вітру, потоки рідкого метану і періодично виникають спалахи світла.


На Титані коїться щось неймовірне

Фахівці європейського космічного агентства ESA кажуть, що цей об’єкт, ймовірно, виглядає так, як Земля до утворення на ній життя.
Титан, розташований у 740 мільйонів миль від Землі довгий час інтригував вчених, оскільки він оточений тонким шаром азоту і метану. Досі вважалося, що поява метану пов’язано з наявністю вуглеводневої моря.

За словами вчених, немає достатньої підстави вважати, що метан на супутнику є продуктом біологічної активності.

В ході вивчення фотографій, отриманих з апарату Huygens, були знайдені гори, венообразные канали і, можливо, висушені озера. Також вчені були здивовані деякими об’єктами на знімку, які вони так і не змогли ідентифікувати.

Фахівці також схильні вважати, що на Титані відбувається вулканічна активність.

За словами співробітника університету Open в Британії Джона Зарнеки, Титан зараз знаходиться на першому етапі можливого зародження життя, проте він все ще занадто холодний для виникнення цього процесу. Температура на його поверхні становить 290 градусів нижче нуля.
Якщо Сонце одного разу стане могутніше, Титан може нагрітися. Через 4 млрд. років наприкінці життя Сонця, Титан, можливо, стане новою Землею, вважає вчений.

Фахівці ESA також розкрили 30 листопада деталі щодо першого радарного сканування Марса апаратом Mars Express. Тим не менш вони поки не знайшли переконливі докази присутності води всередині Червоної планети, хоча були знайдені мінерали, які могли утворитися тільки при довгому впливі великої кількості води.
Навесні наступного року вчені спробують ще раз дізнатися таємницю, дослідивши більш теплі ділянки планети.