На орбіті Марса можуть встановити дзеркала

276

Незважаючи на те, що на Марс ще не вступала нога людини, вчені вже зараз вирішують проблеми з її колонізації. Так ентузіастами був запропонований проект, в якому будуть задіяні дзеркала, розташовані на орбіті планети.


На орбіті Марса можуть встановити дзеркала

Вони зможуть створювати в певній точці тепло на її поверхні, що необхідно для існування експедиції. Однак деякі експерти заявили, що масив з дзеркал буде складно встановити.

Вчені та письменники-фантасти вже довгий час думають про перетворення Марса в планету, схожу на Землю, для майбутньої колонізації людиною. Цей процес передбачає появу тут атмосфери та збільшення температури. Однак для того, щоб зробити всю планету жилої будуть потрібні століття багато ресурсів.

Зараз Риджел Войда, студентка з державного університету Арізони в Таксоні розглядає можливість створення пристосованого для життя невеликої ділянки з допомогою сфокусованих орбітальних дзеркал.

В її проекті задіяні 300 відображають балонів, кожен по 150 метрів в довжину, розташованих один за одним для утворення ряду протяжністю 1,5 км навколо Марса.

Ці дзеркала будуть відбивати світло на ділянку планети шириною 1 км. за її підрахунками, це підвищить температуру до 20 градусів Цельсія. Зараз температура поверхні Марса становить мінус 140 – мінус 60 градусів Цельсія, повідомляє New Scientist.
Між тим, астронавти, які спробують колонізувати Марс, зіткнуться з ще однією проблемою – радіацією. Про це Zhelezyaka.com писала раніше (Читайте Астронавти з Марса повернуться розумово відсталими). При неправильному монтажі подібні дзеркала будуть посилати на планету і гамма-випромінювання.