На одній з трьох знайдених планет може бути вода

411

Три планети розміром із Нептун були виявлені астрономами. Об’єкти, що обертаються навколо зірки на відстані 41 світловий рік у сузір’ї Псів. Одна з планет може вважатися найменшою з коли-небудь знайдених в так званій придатною для життя” зоні солнцеподобной зірки, де може бути вода в рідкому стані.

Глава команди дослідників з Женевської обсерваторії в Швейцарії Крістоф Лавіс каже, що зараз астрономи мають намір більш детально вивчити структуру трьох планет.

В цьому їм має допомогти проект NASA під назвою Terrestrial Planet Finder і європейський проект Darwin. Однак вони зможуть це зробити лише через 15-20 років.

Протягом останнього десятиліття вчені відкрили близько 170 планет, що обертаються навколо зірок за межами Сонячної системи. Понад 40 розташовувалися в мультипланетных системах.

Однак у таких системах були великі планети, на зразок Юпітера. Тепер вченим вдалося зафіксувати три планети розміром із Нептун.
Відкриття вдалося зробити за допомогою 3,6-метрового телескопа в обсерваторії La Silla в Чилі. Зірка, навколо якої обертаються планети, називається HD 69830. Вона приблизно на 80% менше нашого Сонця і значно тьмяніше.

Знайдені планети в 10, 12 і 18 раз відповідно більше маси Землі.
Група з’ясувала, що дві ближні до зірки планети дуже гарячі, однак третя лежить в зоні, де потенційно може бути вода в рідкому стані, повідомляє New Scientist.