На МКС будуть грати в гольф

566

Звучить дивно, і взагалі ця затія схожа на першоквітневий жарт, але, мабуть, космонавти на МКС всерйоз мають намір зайнятися гольфом в космосі.
Росія планує найближчим часом запустити з космічної станції м’ячик для гри в гольф. Якщо NASA підтримає цю ініціативу, то цей м’ячик встановить рекорд по тривалості пройденого шляху.


На МКС будуть грати в гольф

Між тим, деякі фахівці називають цей крок необдуманим і вважають, що це може пошкодити сам корабель.

Ідея є частиною комерційного угоди між Російським космічним агентством та компанією Element 21 Golf Company, розташована в Торонто, Канада.

Згідно з домовленістю, члени наступної експедиції на МКС, яка розпочнеться за розкладом 29 березня, повинні будуть запустити такий м’ячик в ході одного з трьох виходів у космос, які відбудуться до вересня 2006 року.

Для удару буде використана позолочена залізна біта. Сам м’яч виготовлений з скандиевого сплаву, застосовуваного для будівництва станції. Він буде запущений зі спеціальної платформи. М’яч зможе літати по орбіті протягом 4 років, потім він втратить висоту і згорить в атмосфері.
Однак деякі фахівці кажуть, що м’ячик може зіткнутися з самою станцією, і це спричинить за собою сумні наслідки.
За їхніми словами, зіткнення м’яча буде рівноцінно удару 6,5-тонної вантажівки, який мчав зі швидкістю 100 км/год.

Крім того, поблизу станції розташовані близько 300 супутників, що обертаються навколо Землі, які м’яч також може зачепити.
Не перший раз на МКС виникають подібні ідеї. Нагадаємо, нещодавно космонавти запустили в космос скафандр, який перетворили на супутник.

Що стосується культурно-масової програми для членів експедиції, тут також допускаються вольності. Так в кінці того року росіяни запропонували NASA дозволити випивати на кораблі (і їм вже стали посилати цукерки з лікером), один з космонавтів навіть зажадав новий фільм про Гаррі Поттера. Були й інші ідеї. Наприклад, влаштувати, на космічному кораблі баню.