Музика впливає на організм тварин

269

Відомо, що музика впливає на емоційний стан людей. Недавні дослідження, проведені вченими з Массачусетського технологічного інституту, показали, що тварини також реагують на музичні твори. Цей ефект спостерігається у всіх, починаючи від риби і закінчуючи мавпами.


Музика впливає на організм тварин

Наприклад, примати (тамаринды, мавпи) воліють спокійні колискові мелодії швидким танцювальним.

Вчені проводили експерименти з використанням приманок з їжею, біля яких розташовувалися динаміки. Коли мавпи наближалися до годівниці, їм включали музику.

В ході дослідів фахівці програвали різні мелодії: російську колискову, виконану на флейті, уривок з твору Моцарта, колискову, проспівану німецьким співаком і швидке техно.

Було виявлено, що мавпи воліли годівниці, де грала повільна мелодія. Вчені пояснюють це тим, що у природних умовах проживання стресові ситуації, наприклад, боротьба або шторм, супроводжуються сильним звуком. У зв’язку з цим тварини так звикли реагувати на них.

Вивчення карпов також показало, що музика впливає на їх здоров’я. Фахівці поміщали рибу в темні і світлі контейнери і пропускали класичну музику.

Темрява уповільнювала зростання карпов, однак при прослуховуванні 30-хвилинних записів Моцарта риби, поміщені в затемнені контейнери, росли нормальними темпами.

Дослідники виявили, що класична музика покращує роботу печінки у риб, а також роботу мозку в стресових ситуаціях, повідомляє Discovery.