Молода зірка поставила вчених у глухий кут

373

Наймолодша зірка, коли-небудь знайдена поблизу центру Чумацького Шляху, змусила вчених ще більше ламати голову над тим, як ці об’єкти можуть формуватися в таких турбулентних умовах.

Кілька груп молодих масивних зірок раніше вже були виявлені розкиданими на відстані 100 світлових років біля величезної чорної діри в центрі галактики. Ряд з них розташовується в межах 3 світлових років від чорної діри. Їм всього 6 млн. років, якщо судити по спектрального складу.

Існування цих зірок в такій близькості від чорної діри вже довгий час призводило вчених в подив, оскільки, згідно з розрахунками, газові хмари на таких дистанціях, були розірвані силою тяжіння ще перед тим, як зірки могли б сформуватися.

До того ж, зірки занадто молоді, щоб вони могли встигнути піднятися з іншого місця.

Зараз астрономи на чолі з Томом Гебалле з Обсерваторії Геміні в Хіло, Гаваї, заявили, що одна з зірок у внутрішньому кластері ще молодше, ніж наймолодша з відомих у цій групі.

Зірка під назвою IRS 8* має вік 3,5 млн. років. У той же час вона дуже масивна і яскрава. Її маса в 45 разів більше маси Сонця. А її яскравість 350 тис. разів більше, ніж у нашої зірки.