Містична темна енергія має далеке минуле

354

Темна енергія, загадкова сила, яка змушує Всесвіт розширюватися, існувала в космосі принаймні 9 млрд. років. Такий висновок був зроблений астрономами, які представили результати трирічних досліджень з використанням космічного телескопа Hubble.


Містична темна енергія має далеке минуле

Згідно думки вчених, темна енергія займає 70% Всесвіту, решта припадає на темну матерію (25%) і нормальну матерію (5%).

Між тим, розуміння природи темної енергії є найбільшою проблемою, з якою стикаються фахівці зараз.

“Очевидно, що темна енергія завжди розширювала Всесвіт протягом 9 млрд. років”, – говорить Адам Ріесс з інституту Space Telescope Science Institute в Балтіморі, США.

Результати дослідження узгоджуються з ідеєю поведінки темної енергії космологічної константи Альберта Ейнштейна. Космологічна константа описує ідею, в якій йдеться про щільності і тиску, пов’язаному з порожнім простором.

Ейнштейн вперше запропонував ідею існування відштовхувальної сили в космосі, яка прагне до балансу і протистоїть гравітації.

Вчені вважають, що Всесвіт стала сильно розширюватися 5-6 млрд. років тому, коли темна енергія “взяла вгору над гравітацією.

“Уявіть собі, що ви перетягує канат, один кінець якого заховано за завісою. Хтось тягне його за інший кінець, ми називаємо його темною енергією”, – говорить д-р Ріесс. – “У 1998 році ми спостерігали, як сила за завісою вигравала, в результаті розширення Всесвіту убыстрялось. У 2004 році ми побачили протилежну картину, коли ви – звичайна матерія – перемагали. Розширення Всесвіту припинялося. Тепер ми бачимо, як сила на іншому кінці стала тягнути”.

В ході проведеного дослідження астрономи спостерігали за 23 вибухнули зірками, або надновими. Використовуючи телескоп Hubble, вчені змогли повернутися в той час, коли космос був наполовину менше, ніж зараз, повідомляє BBC.
Нагадаємо, раніше Zhelezyaka.com докладно писала про те, що вченим вперше вдалося визначити фізичні параметри темної матерії.