Мінливий автомобіль захистить від пошкоджень

568

Новий спосіб захистити автомобілістів від серйозних травм під час аварії запропонували фахівці з Німеччини. Вони вважають, що машина, яка зможе змінювати форму при зіткненні, збереже життя свого власника.

Автомобіль буде використовувати камери і радар для виявлення іншої машини, яка може врізатися збоку. Коли аварія стає очевидною, система змінює форму металевої конструкції в двері. Це дозволяє зміцнити дане місце, яке зазвичай є слабким.
Бічні зіткнення також поширені, як удари в лоб або ззаду, однак вони завдають більше травм, каже Йоахім Тандлер (Joachim Tandler), фахівець з Siemens, що бере участь в даному проекті.

Зараз команда розробників створила першу подібну систему, у наступному році вони планують повністю інтегрувати її в автомобіль. У 2008 році вони сподіваються розпочати серії креш-тестів.
Для захисту людей в машині комп’ютер приводить в дію сплав двері шляхом пропускання електричного напруги. Метал змінює форму для того, щоб підсилити конструкцію автомобіля. Таким чином, сила удару розподіляється по всьому автомобілю, що зменшує ризик внутрішніх пошкоджень, повідомляє New Scientist.