Мікроб-паразит вплинув на людську культуру

310

Мікроб-паразит, зазвичай мешкає у кішок, можливо, вплинув на людську культуру в цілому, маніпулюючи окремими людьми. Такі дані наводять вчені з університету Каліфорнії в Санта-Барбарі.

На їхню думку, зараження цим мікроорганізмом під назвою Toxoplasma gondii може зробити деяких індивідів більш схильним до деяких форм невротичних захворювань і може призвести до відмінностей у культурі, якщо інфіковано велика кількість людей.

В ході дослідження представників різних країн було з’ясовано, що люди, які живуть на території, де широко поширені Toxoplasma gondii, мають більшу схильність до невротичних захворювань. Це проявляється в емоційних і ментальних розладах. Такі люди частіше відчувають занепокоєння, тривогу і депресію.

T. gondii інфікують як диких, так і домашніх кішок, вони можуть переноситися великою кількістю теплокровних ссавців.

Нещодавно проведене дослідження із щурами показало, що паразити можуть негативно впливати на їх поведінку, змушуючи їх робити необдумані й дивні вчинки. Наприклад, пацюки могли гуляти в місцях, позначених котячої сечею. Це робило їх легкою здобиччю для кішок.

Вчені говорять про те, що в світі інфіковано близько 3 млрд. людей, що становить половину всього населення земної кулі.

Також інші дослідження виявили взаємозв’язок між присутністю паразита і виникненням шизофренії. Відомо, що T. gondii пошкоджує астроцити, присутні в мозку людини.