Марсіанські скафандри одягнуть в протеїни

610

Скафандри астронавтів одного разу можуть бути покриті чутливими до руху протеїнами, які зможуть виробляти енергію. Так вважають фахівці з лабораторії IntAct Labs в Кембриджі, штат Массачусетс.


Марсіанські скафандри одягнуть в протеїни

Таку “шкіру” можна використовувати і для покриття майбутніх станцій на Марсі, де протеїни зможуть отримувати енергію від марсіанських вітрів.

Всі космічні місії стикаються з проблемою, як отримати достатньо потужності при мінімальних розмірах генератора. Наприклад, апарат New Horizons, призначений для вивчення Плутона, працює від 240 Вт, енергію він отримує завдяки радіоактивних ізотопів.

Фахівці IntAct Labs сконцентрували свої зусилля на вивченні білка під назвою престин, який присутній у зовнішніх клітинах людського вуха. В мембранах цих клітин престин перетворить електричний імпульс в рух, що призводить до подовження або стиснення клітини. Це рух посилює звук, який сприймається вухом.

Однак престин здатний виконувати і зворотну задачу, генеруючи електричний заряд у відповідь на механічне вплив, наприклад, на невелику вібрацію. Кожен протеїн може виробляти лише кілька нановат електрики, однак Метью Сілвер і Кранти Вистакула вважають, що протеїни можна використовувати разом, що буде достатньо для живлення невеликого пристрою або зарядки батареї.
Найближчим часом дослідники планують перевірити свою теорію, створивши маленький сенсор вібрації на основі престина і перевірити, як він зможе генерувати електрику.

Для досягнення кращого результату фахівці мають намір додати визначені види мікробів у престиновый шар. Мікроорганізми створять волосоподобную структуру під назвою pili, яку можна застосовувати як нанодроти для проведення електрики до електродів, повідомляє New Scientist. На думку вчених, престин разом з бактеріями можна використовувати для покриття скафандрів космонавтів, проте поки залишається незрозумілим, яким чином вони мають намір захистити покриття від космічного випромінювання та інших згубних факторів.