Маленька кулька падає з шумом

479

Зазвичай кулька, кинутий у воду, створює тихе булькання, однак вчені з Франції знайшли спосіб, як зробити так, щоб предмет викликав великий сплеск при падінні. Згідно їх експерименту, кулька викликає обурення води по-різному в залежності від того, яким він покритий шаром.


Маленька кулька падає з шумом

В ході дослідів фахівці спостерігали за “поведінкою” двох скляних сфер діаметром усього кілька сантиметрів, коли вони падали з висоти 1,25 метра. Один кулька був покритий товстим водовідштовхувальним шаром силану. Інший був гладким, при падінні у воду він цілком ставав мокрим.

Було встановлено, що кулька з водовідштовхувальним шаром створює більший сплеск і гучний хлопок, що обумовлюється створенням повітряної подушки.

Вчені змогли спостерігати, як при початку входження у воду навколо м’ячика утворюється плівка води, яка веде себе по-різному за різних поверхнях.

У випадку з першим шаром вода не піднімається по ньому, в результаті чого утворюється повітряна подушка.
При наявності сильного гідрофобного покриття швидкість, з якою кулька входить у воду не має значення, сплеск у цьому випадку виникає завжди. Дане дослідження, на думку фахівців, виявиться корисним у військових цілях, наприклад, при виготовленні торпед, повідомляє Nature.