Літаюча машина скоро зявиться в повітрі

485

Винахідник цього незвичайного транспортного засобу не любить, коли його творіння називають “літаючої машиною”. Замість цього він вважає за краще використовувати для позначення своєї хитромудрої вигадки термін “roadable aircraft” (пристосований для дороги літак).

За словами творця Карла Дітріха, студента Массачусетського технологічного університету, модель Transition можна буде використовувати в якості повітряного таксі для польоту між 4,8 тис. невеликими аеропортами в США.

Зараз він і його команда розробила зменшену в 5 разів версію апарату для проведення випробувань в аеродинамічній трубі. Вони сподіваються побудувати прототип протягом наступних двох років. Перші польоти літаків Transition заплановані до 2010 року.

Вартість проекту розробники оцінюють в $150 тис. В режимі машини хвіст моделі прибирається, відкривається бампер.

У моделі є два сидіння, але відсутня багажник. Двометрова машина може досягати швидкості звичайних авто, що мчать по автобану. Працює автомобіль-літак від газу, який можна знайти на будь-якій заправці. У повітрі Transition здатний розвинути швидкість до 190 км/год. При цьому одній ємності з газом вистачає на 800 км, повідомляє CNN.