Леонардо був арабом?

798

Леонардо да Вінчі мав арабське коріння. До такого висновку прийшли італійські вчені, проаналізувавши відбиток пальця, що залишився від руки знаменитого художника і винахідника епохи Відродження.
Від тіла Леонардо нічого не залишилося. Він помер у Франції, про його останках з 16 століття у зв’язку з релігійними війнами нічого невідомо.

Дослідження почалося в 2002 році, коли на його роботах були виявлені сліди пальців. Не всі вони належали відомому майстрові, деякі залишили його учні.

Команда фахівців з Університету Чиети виділила справжні відбитки Леонардо і працювала тільки з ними.

Завдяки спеціальній технології вони знайшли близько 200 слідів від пальців в 52 роботах. Найбільш чітко видні сліди від великого лівого пальця, за допомогою якого лівша Леонардо перегортав сторінки.

При вивченні роботи “Портрет дами з горностаєм” вчені також помітили, що художник використовував свій палець для нанесення фінальних мазків на тінь намиста.

Після аналізу манускриптів та інших робіт фахівцями були знайдені два інших відбитка, які доповнили сліди на картині “Дама з горностаєм”. Таким чином, у розпорядженні вчених з’явився цілісний слід від вказівного пальця Леонардо.

Подібні відбитки є унікальними, вони не змінюються з плином часу. Відомо, що аналіз візерунків на пальці свідчить про зв’язок між відбитками і народами.

Фахівці висловили думку, що Леонардо був родом із Близького Сходу. Центральний візерунок на пальці, який мав Леонардо, присутній у 60% жителів цієї країни.

Це відкриття підтверджує теорію Веззоци, яка говорить про те, що мати Леонардо була не місцевою селянкою, а рабинею зі Сходу, повідомляє Discovery.
У XV столітті було популярно мати рабів з Близького Сходу, укладає Веззоци.