Кити теж можуть складати пропозиції

398

Раніше вчені не припускали, що горбаті кити володіють таким складним мовою спілкування. Вони думали, що до комунікації з допомогою складання фраз здатні тільки люди. Однак проведене американськими фахівцями дослідження показало, що спілкування китів один з одним також досить складне.

Вчені математично підтвердили, що горбаті кити мають свій власний синтаксис, який задіює різні звуки для створення фраз, які в свою чергу будуються цілі пісні, що тривають годинами.

За словами Риуджи Сузукі (Ryuji Suzuki) з Массачусетського технологічного інституту, звичайно, не можна говорити про те, що їх мова схожий на людський, проте окремі елементи подібні.

Протягом 6 місяців щороку всі самці китів співають одну і ту ж пісню в період шлюбного сезону. Для розшифровки китових пісень Риуджи Сузукі використовував програму, яка аналізувала структурні характеристики мелодій, записаних на Гаваях. Певна кількість інформації він розглядав як окремий символ. Генерована на комп’ютері модель показала, що пісні китів упорядковані і підпорядковуються закономірностям. Таким чином, підтвердилася теорія, висунута біологами Роджером Пэйном (Roger Payne) і Худобою МкВэем (Scott McVay) в 1971 році.

Одна послідовність звуків, що видаються китами, складається з 180-400 мовних одиниць.