Коричневий карлик знятий обертається навколо зірки

449

Астрономи, задіявши космічний телескоп Spitzer, знайшли і сфотографували коричневого карлика, маса якого в 50 разів більше маси Юпітера. Об’єкт обертався разом з планетою навколо солнцеподобной зірки. Подібне розташування тіл вчені ще не спостерігали, проте, як кажуть вони, це може бути досить поширеним явищем.

Команда фахівців також відкрила другого карлика, який був менше першого. Його маса – в 20 разів більше, ніж у Юпітера. Цей об’єкт також обертався навколо зірки.

Коричневі карлики представляють собою невеликі зірки, маси яких не вистачає для спалювання водню. Їх ядра не такі гарячі, щоб у них могла відбуватися ядерна реакція.

В результаті температура їх поверхні становить всього кілька тисяч градусів у юному віці, з плином часу вона опускається до рівня планети. Як правило, коричневі карлики тусклы, і їх складно помітити.

Більший з знайдених коричневих карликів називається HD 3651 B, він розташований в сузір’ї Риби. Об’єкт знаходиться в системі, зірка якої не менша, ніж наше Сонце. Навколо неї обертається планета, за розмірами менша, ніж Сатурн.

Орбіта цієї планети еліптична, що дозволяє говорити про присутність невідомих об’єктів, що притягують її.

Інший коричневий карлик названий як HN Peg B. Його знайшли в сузір’ї Пегаса. Незважаючи на те, що вік більшості коричневих карликів становить мільярди років, HN Peg B – досить молодий – всього 300 млн. років, повідомляє Physorg.