Hubble побачив тисячі галактик

595

Космічний телескоп Hubble зробив сенсаційне відкриття. Йому вдалося побачити близько 10 тис. нових галактик ранньої Всесвіту.
В район, названий як Hubble Ultra Deep Field, входять галактики самих різних розмірів і форми. Найменші червонуватого відтінку (близько сотні) можуть ставитися до одних з найбільш віддалених. Вони утворилися, коли Всесвіту було всього 800 млн. років.

Більш близькі галактики – побільше і яскравіше з ясними спіральними і еліптичними формами. Вони утворилися 1 млрд. років тому, тоді як космічний простір почало формуватися 13 млрд. років тому.

Телескопу знадобилося кілька разів експонувати ці галактики. Всього Hubble витратив близько 11,3 днів.

Раніше астрономам не вдавалося зафіксувати ні одну галактику старше 1 млрд. років. Виявлення ж близько 500 таких галактик є значним кроком вперед у вивченні космосу.

Скоро Hubble буде модернізований: він отримає нову камеру Wide Field Planetary Camera 3 (WFC3), яка дозволить спостерігати ще більш віддалені об’єкти.

У 2013 році також для дослідження далеких галактик буде запущений апарат James Webb Space Telescope (JWST), повідомляє Physorg.