Хакери запустили Windows на Apple

367

Навіть експерти Apple вважали, що запустити Windows на Mac неможливо. Проте це вдалося зробити хакерам. Вони змогли запустити операційну систему Microsoft Windows XP на комп’ютері Apple Mac.
Експеримент проводився в рамках конкурсу, оголошеного після виходу комп’ютерів Apple на процесорах Intel.
Переможцям дісталися 13854 призових долара.

Програма, за допомогою якої хакери встановили Windows на Mac, розповсюджується безкоштовно в інтернеті. Тепер всі бажаючі можуть спробувати повторити їх досягнення.

Раніше Windows можна було запустити тільки всередині операційної системи Mac OS за допомогою додаткового додатка. Однак самостійно система Windows на комп’ютерах Apple ще не працювала.
Основним каменем спотикання був спосіб запуску операційної системи, який відрізняється у Windows XP і в OS X. Справа в тому, що комп’ютери Apple і PC використовують різні технології для запуску операційної системи.

Хакери, які виграли конкурс, створили власну копію Windows XP, в якій внесли зміни в інсталяційні файли, що дозволило системі працювати з системою запуску комп’ютерів Apple.

Переможці не захотіли розкривати своїх імен і залишилися відомі лише під своїми псевдонімами “narf” і “blanka”. За деякими повідомленнями, їх досягнення змогли підтвердити незалежні експерти, яким вдалося запустити Windows на комп’ютерах iMac, Mac Mini і MacBook Pro, повідомляє ВВС.