Гробниця в Сіані належала бабусі першого імператора

492

Через рік досліджень та розкопок великій гробниці в північно-західній китайській провінції Шаанкси археологи прийшли до висновку, що вона належить бабусі першого імператора Китаю Квиншихуянга (Qinshihuang).


Гробниця в Сіані належала бабусі першого імператора

Вчені кажуть, що це друге за величиною стародавнє поховання, виявлене в країні. Їй поступається лише гробниця правителя Джинггонга.
Розташована під новим студентським містечком Бізнес-коледжу в Сіані, поховання знаходиться в 30 км від знаменитого мавзолею Qinshihuang.

Знахідка має довжину 550 метрів і ширину 310 метрів, її площа, таким чином, становить 17,3 га.

Археологами були виявлені два вози, в які запрягались по 6 коней. Вони могли використовуватися лише правителями або їх дружинами. Був зроблений висновок, що гробниця належить бабусі Квиншихуянга правительці Ксіа.

Основна частина поховання володіє довжиною 140 метрів і шириною 113 метрів, її глибина становить 15 метрів.

На превеликий жаль вчених, оскільки це місце кілька разів оброблялося і спалювалося, тут були знайдені лише фрагменти монет і шматочки ваз. Внутрішній і зовнішній труни з бабусею Квиншихуянга були також спалені.

Згідно з даними істориків, Ксіа виховувала імператора до 20 років, поки він не став правителем. Потім вона жила ще протягом 7 років його правління.

Треба сказати, що розкопки в мавзолеї Квиншихуянга віком 2,2 тис. років тривають вже 40 років. І навіть знайдена армія теракотових воїнів, які стали восьмим чудом світу, не змогли до кінця розгадати загадку імператора.

Як свідчать історичні дані, цей мавзолей будувався 720 тис. робітниками протягом 38 років.
Археологи за допомогою спеціального обладнання просканували гробницю Квиншихуянга. Вони знайшли симетричні отвори сходів, що ведуть до неї і дерев’яні структури всередині. Також було виявлено, що гробниця мала ефективну дренажну систему, яка захищала її від проникнення води, повідомляє Xinhua.