Гренландські мікроби можуть жити на Марсі

434

Мікроби, що живуть в Гренландії і виробляють метан, можуть пролити світло, живуть подібні організми на Марсі чи ні. До такого висновку прийшли вчені з університетів Монтана і Каліфорнія.


Гренландські мікроби можуть жити на Марсі

Дослідження виявлених мікробів, прятающихся в порах кристалізованого льоду дає підставу вважати, що знайдений в марсіанській атмосфері метан може проводитися схожими мікроорганізмами, які можуть мешкати в льоду всередині планети.

На Землі метан з’являється в результаті життєдіяльності бактерій або прояви вулканічної активності. При цьому при попаданні в атмосферу він швидко руйнується під впливом сонячного світла. У зв’язку з цим велика кількість метану на Марсі і видиму відсутність вулканічної активності дозволяють припустити, що на планеті все-таки можуть існувати микроорганимы.

Ще одним свидетельтством на користь цієї точки зору є той факт, що знайдені бактерії можуть тривалий час не потребувати відтворенні. Вчені виявили, що вік деяких екземплярів гренландських мікробів становить більше 100 тис. років, повідомляє Discovery.