Голуби орієнтуються по запаху …

262

Вчені розкрили секрет неймовірної здатності голубів до навігації. Як з’ясувалося, вони визначають свій маршрут з допомогою ароматів. Дослідники виявили, що голуби створюють своєрідну карту запахів прибудинкових територій.


Голуби орієнтуються по запаху …

Це спростовує теорію, згідно з якою дані птиці обчислюють місцерозташування, грунтуючись на характеристиках магнітного поля Землі.

Як кажуть фахівці з університету Пізи, вперше вчені одночасно тестували здатності визначати розташування по магнітному полю і можливості навігації по запаху.

Птахи точно знають, коли їм необхідно покормиться ягодами або комахами для тривалого перельоту. Деякі види пернатих навіть можуть визначати сузір’я, які допомагають їм літати вночі. Відомо, що птахи здатні подорожувати на дуже довгі дистанції. Так буревісник Мен протягом усього життя пролітає 8 млн. км.

Також був проведений експеримент з дроздами. Однієї частини птахів закрили праве око, інший – лівий. Потім їх випустили в небо. Ті, у яких був закритий лівий очей, літали нормально, однак ті екземпляри, у яких не бачив праве око, літати не змогли.
Орнітологи поки не можуть пояснити, чому так відбувається.

Що стосується експерименту з голубами, то вчені відібрали 24 молоді особини. Їм перерізали нерви, що проводять нюхові сигнали в мозок. У інших 24 голубів дослідники відрізали тригеминальный нерва, який був з’єднаний з частиною мозку, відповідальної за визначення магнітних полів.

Після цього птахів випустили в 48 км від голубники. Ті, які були позбавлені можливості визначати місце розташування по магнітному полю, дісталися до будинку протягом 24 годин.

Однак ті, які втратили нюхових здібностей, не змогли знайти дорогу. Лише чотири з них повернулися назад.