Газова свердловина породила вулкан в Індонезії

557

Виверження вулкана, що сталося в Індонезії в минулому році, викликала евакуацію тисяч жителів, було спровоковано бурінням свердловини. Такі перші висновки, зроблені вченими.
Вибух був викликаний свердлінням свердловини у пористу вапнякову породу, що знаходиться під надлишковим тиском на глибині 2830 метрів.


Газова свердловина породила вулкан в Індонезії

Було підраховано, що під час виверження вулкан викидав від 7 тис. до 150 тис. кубічних метрів бруду кожен день.

Фахівці попереджають, що в сукупності з місцевими геологічними умовами подібне явище може тривати багато місяців і, можливо, навіть роки.

Протягом наступних місяців буде спостерігатися просідання землі протягом декількох кілометрів, а навколо основного жерла вулкана станеться провал, який утворює кратер.

Територія площею 10 квадратних кілометрів стане непристосованою для життя протягом кількох років. Близько 11 тис. осіб переселено в інше місце.

Вулкан під назвою Люсі почав вивергатися, починаючи з 29 травня минулого року, захопивши чотири села, поля і фабрики. Він виник з газової свердловини поблизу Сурабайі, Східної Яви, якою керувала компанія Lapindo Brantas. Для того щоб зробити свої висновки про походження вулкана група вчених використовувала дані, отримані з супутника, повідомляє Eurekalert. За словами вчених, були грубо порушені заходи безпеки, що приймаються при бурінні свердловин, оскільки отвір не було належним чином укріплений.