Фахівці розшифрували ДНК древньої бджоли

154

Вчені визначили, що найдавніша відома науці бджола жила на Землі 100 млн. років. Добре збережене комаха було знайдено в шматку бурштину.
В ході дослідження була отримана генетична модель бджоли, яка має щось спільне з генетичними моделями ссавців і людей.


Фахівці розшифрували ДНК древньої бджоли

Примірник, застиглий в смолі дерева, віком 35-45 млн. років є найдавнішим серед виявлених. Він володіє рисами сучасної бджоли і оси. Фахівці вважають, що бджоли, які живляться пилком, еволюціонували з м’ясоїдних предків ос.

Вид, знайдений в шматку бурштину, був витягнутий з рудника в долині Хукавнг на півночі Бірми і отримав назву Melittosphex burmensis.

З одного боку, у цієї комахи були осині риси, наприклад вузькі ноги, однак, з іншого боку, у нього були ознаки бджоли, зокрема гіллястий волосяний покрив.

У медових бджіл є біологічний годинник, більше схожі на ті, які є у ссавців, а не ті, якими володіють мухи.

Годинник керують безліччю процесів, у тому числі почуттям часу, навігацією, поділом праці і відомим бджолиним “мовою танців”, до якого ці комахи вдаються для подачі сигналу при виявленні їжі.

Інша група вчених з університету Іллінойс знайшла 36 генів в мозку медової бджоли, 33 з яких залишалися до цього невідомими.

Вони визначили 100 нейропептидів – органічних молекул, які контролюють мозкову активність у бджіл і людей.

У мозку бджоли вони допомагають керувати близько мільйоном нейронів. У цієї комахи налічується приблизно 10 тис. генів, що менше ніж у плодових мушок і москітів. При цьому у бджоли є набагато більше генів, що відповідають за нюх, ніж у мушок або москітів, але менше генів, що відповідають за смак, повідомляє BBC.