ESA готує місію до Меркурію

562

Європейське космічне агентство затвердив проект BepiColombo, в рамках якого запланована місія до Меркурія за допомогою автоматичної космічної станції.
Початок реалізації плану намічено на серпень 2013 рік.

Проект BepiColombo, що розробляється спільно з японськими фахівцями, складається з двох частин. Перша передбачає запуск модуля MPO (Mercury Planetary Orbiter), який буде обладнаний набором з 11 наукових інструментів (десять будуть надані членами країн, що входять в ESA, ще один інструмент буде російський).

В ході іншої частини запланований запуск модуля MMO (Mercury Magnetospheric Orbiter), призначений для дослідження магнітосфери. Він буде оснащений п’ятьма інструментами, один з яких буде розроблятися в Європі, а решта – в Японії.

BepiColombo при наближенні до Меркурія розділиться на два зонда. MPO буде переведений на орбіту висотою від 400 до 1500 км, а ММО – від 400 до 12000 км.

Треба сказати, що апарати, вийшовши на орбіту, опиняться в складних температурних умовах. Температура поверхні Меркурія, яка не тільки відображає сонячне випромінювання, але і виробляє інфрачервоні хвилі, досягає 470 градусів Цельсія.

До цього моменту тільки апарат NASA Mariner 10 підлітав до цієї планеті.
ESA запустить BepiColombo з допомогою ракети “Союз Фрегат” з космодрому Куру у Французькій Гвіані. Вихід на орбіту MPO і MMO відбудеться в 2019 році, повідомляє ESA.