Дивний золотий саркофаг поставив вчених у глухий кут

441

Надія знайти мумію фараона в Долині Царів збільшилася після того, як вчені знайшли золотий саркофаг в гробниці KV63.
Відкрита в лютому археологами з університету Мемфіс, KV63 продовжує дивувати фахівців.

Гробниця розташована під 4-метровим шаром каміння і знаходиться в 5 метрах від поховання фараона Тутанхамона. Вона вважається 63-й за рахунком з тих пір, як долина була вперше нанесена на карту у 18 столітті.
Це перша гробниця, відкрита після того, як знайшли фараона-хлопчика в 1922 році.

У KV63 перебувало 7 дерев’яних саркофагів з розфарбованими людськими особами-масками. Їх оточували 29 запечатаних глиняних глечиків.

Посуд і вино були схожі на ті, які зустрічалися в гробниці Тутанхамона. Вона відноситься до 18-ї династії (1539-1292 р. до н. е..), до якої належать фараони Аменхотеп, королева Хатцесут, Ахенатен і Тутанхамон.

Спочатку вчені очікували побачити в саркофазі мумію, але там, на їхній подив, вони її не знайшли. Замість цього там знаходилися фрагменти розбитого посуду, парусина і сіль, що використовувалися для муміфікації.
Фахівці припускали, що приміщення KV63 застосовувалося саме для цього процесу, а не для поховання.

 золотой саркофаг

Однак залишається незрозумілим, навіщо люди, які займалися муміфікацією, приносили наповнені глечики, розбивали їх і клали в невеликій саркофаг.

Ще одним дивним моментом стало те, що той був заповнений подушками. Якість, з яким він був зроблений, і золота оздоблення говорить про те, що він призначений для фараона-дитини, повідомляє Discovery.

 золотой саркофаг