Дивна структура помічена в атмосфері екзопланети

629

Астрономи оприлюднили знімки, отримані за допомогою космічного телескопа Hubble, на яких вперше зображена структура, що нагадує листковий пиріг, в атмосфері однієї планети, близько обертається навколо зірки.

Об’єкт під назвою HD 209458b несхожий ні на одну відому планету в нашій Сонячній системі. Вона настільки близько обертається навколо своєї зірки, що її газ спрямовується в космос, в результаті чого у неї утворюється кометоподобный хвіст.

Нове дослідження дозволило знайти шар у верхній атмосфері планети, де газ стає настільки нагрітим, що покидає її як пар, що виривається з чайника.

“Шар, який ми вивчали, являє собою перехідну зону, де температура різко піднімається від 720 градусів Цельсія до 14170 градусів Цельсія, що вище, ніж у Сонця”, – говорить Гільда Баллестер з університету Арізони в Таксоні.

Вчені вважають, що незважаючи на те, що планета втрачає свою атмосферу, вона не помре швидко, тривалість її життя становить понад 5 млрд. років, повідомляє Red Orbit.

Планета обертається навколо зірки кожні 3,5 дня. Її орбіта розташована в 20 разів ближче, ніж орбіта Землі по відношенню до Сонця.