Два дивних обєкта знайшли за межами Сонячної системи

497

Астрономи зафіксували два дивних об’єкта за межами Сонячної системи, яких не можна віднести ні до планет, ні до зірок. Вчені вважають, що ця знахідка може перевернути все наше уявлення про формування небесних тел.

За останні роки були виявлені кілька схожих об’єктів, проте це перший випадок, коли два планемоса, таку назву вони отримали, представляли собою пару.
Обидва оберталися навколо один одного.

Кожен з них має вагу, що становить 1% від маси Сонця. “Їх існування – сюрприз, а причина їх виникнення і подальша доля є загадкою”, – говорить Рей Джайавардхана з університету Торонто.

Відомо, що вони з’явилися з стискального газової хмари, так само, як і зірки, однак вони занадто холодні, щоб стати справжніми зірками.

У той же час ці об’єкти мають масу, схожу з масою гігантських планет, знайдених за межами Сонячної системи. Найбільший важить в 14 разів більше, ніж Юпітер, а інший – в 7 разів. Однак планетами їх теж назвати не можна.

Знайдені два об’єкти мають подібні спектральні характеристики і кольору. Це говорить про те, що вони сформувалися в одне і теж час приблизно мільйон років тому.

Їх розділяє відстань у 6 разів більша, ніж між Сонцем і Плутоном. Об’єкти знаходяться в регіоні Ophiuchus, розташованому на дистанції 400 світлових років. Астрономи вже дали їм наукові назви: Oph 162225-240515 і Oph 1622. Відкриття було зроблено за допомогою телескопа New Technology Telescope в Ла Сила, Чилі. Подальші дослідження проводилися при використанні телескоп Very Large Telescope, повідомляє BBC.