Чорні діри блокують створення зірок

560

Інтернаціональна команда вчених на чолі з корейським професором Йі Сук-йонг виявила, що чорні діри є стримуючим чинником для розвитку зірок. Такий висновок вони зробили в результаті дослідження за допомогою супутника 839 еліптичних галактик різного розміру.
На їхню думку, надмасивні чорні діри в гігантських еліптичних галактиках створюють несприятливе середовище, що пригнічує формування нових зірок.

Галактика являє собою скупчення мільйонів зірок, пилу і газу, скріплених разом силою тяжіння. Галактики бувають трьох видів: еліптичні, спіральні й нерівномірні.
Одним з основних питань у сучасної астрономії є питання, чому спіральні галактики дуже активні в появі нових зірок, тоді як еліптичні – ні.

В еліптичних галактиках присутні чорні діри, які виступають як їхні центри. Вони і перешкоджають виникненню нових зірок.

На противагу, в спіральних галактиках присутні більш дрібні чорні діри, ніж в еліптичних. Проте вчені помітили, що в карликових еліптичних галактиках всі зірки-таки можуть народжуватися, повідомляє The Korea Times.